Zastosowanie kart magnetycznych

Karty magnetyczne to zdecydowanie najtańszy nośnik danych wykorzystywany w systemach kontroli dostępu, a jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Tego rodzaju karty są łatwe w zapisie, a początkowo wykorzystywane były w charakterze środka płatniczego.

Specyfikacja karty magnetycznej

Karta magnetyczna wyposażona jest w magnetyczny pasek o szerokości 12,7 mm. Istnieją dwa rodzaje pasków magnetycznych: HICO (High Coercivity) oraz LOCO (low coercivity). Ten pierwszy jest znaczenie bardziej odporny na rozmagnesowanie.

Karty magnetyczne w hotelarstwie

W hotelarstwie powszechnie wykorzystuje się karty magnetyczne w charakterze kluczy dostępu do pokoi oraz poszczególnych części obiektu takich jak sauna, basen czy parking. Jedną kartą można więc otworzyć różne zamki w zależności od ustalonego poziomu dostępu.

Karty magnetyczne w systemach rejestracji czasu pracy

Karta magnetyczna może być również z powodzeniem stosowana przy różnego rodzaju systemach bezpieczeństwa, jako podstawowe narzędzie kontroli dostępu. Dużą popularnością cieszą się także systemu kontroli czasu pracy, w których to właśnie karty magnetyczne pełnią rolę identyfikatorów.

Karty magnetyczne w programach lojalnościowych

We wszelkiego rodzaju programach lojalnościowych w charakterze nośnika danych stosuje się poręczne plastikowe karty. To samo dotyczy kart rabatowych, które wystarczy przeciągnąć przez czytnik, aby informacja o wysokości przyznanego rabatu trafiła do systemu.

Karty magnetyczne dostępne pod adresem: https://www.unicard.pl/pasek-magnetyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *